Technistone®

O materiálu Technistone®
Technistone® najdete v naší nabídce a realizaci kuchyní.

Kontaktujte nás na www.projektdesign.cz/kontakt

Materiál Technistone® kombinuje vybrané kvalitní přírodní suroviny s nejmodernějšími technologiemi míchání a lisování. Vzniká tak produkt, který v sobě spojuje kreativitu přírody a odolnost moderních materiálů.

Zákazníci velmi oceňují charakteristické vlastnosti kamene Technistone®, mezi které patří nenasákavost, neporéznost nebo vysoká odolnost kamene proti poškrábání a chemikáliím, stejně tak jako široká škála barev a povrchových úprav, variabilita tlouštěk a rozměrů. Využití najde tvrzený kámen v interiéru i exteriéru, v projektech soukromých, veřejných i průmyslových budov, nejčastěji ve formě kuchyňské a koupelnové desky, dlažby, schodiště, obkladů apod. Na výběr máte z mnoha kolekcí.

Noble kolekce pozvedne design interiéru především díky luxusním odstínům barev. Lesk do interiéru zase dodá tvrzený kámen z kolekce Starlight.   Kombinací atraktivních přírodních granitů a křemičitých písků vzniká zase neobyčejná a přitom praktická Rustic kolekce.

Noble Collection

Tvoření noblesních a jedinečných řešení je pro člověka přirozené, proto stále čerpáme inspiraci z přírody a pokračujeme ve vývoji noblesní kolekce. Kolekce, kde se snoubí dynamika přírody s technologií 21. století a vznikají vzory velmi blízké svým mramorovým protějškům, obohacené o vlastnosti technického kamene.  Na svět tak přichází nové inovativní barvy v odstínech šedé nebo hnědé, ale i vzorky s 3D efektem. Noble kolekce pozvedne rozměr a hodnotu interiéru. Nabízí luxusní odstíny bílé, béžové, hnědé, ale i šedé nebo černé, doplněné elegantními linkami dotvářejícími jedinečný vzhled materiálu.

Starlight Collection

Zcela netradiční vzhled umožňující vytvářet spojení výrobku s high-tech image a klasickými materiály. Typickým znakem je vysoce lesklý povrch výrobku se zářivými zrcadlovými efekty. Kolekce Starlight je typická svou zrcadlovou strukturou, která rozzáří interiér a podtrhne styl každé domácnosti. Nezvyklá prezentace designově atraktivního materiálu, který zvládne vysoké nároky moderní doby a přitom stále respektuje zákonitosti přírody. Odstíny Starlight řady jsou velmi oblíbené a často využívané při realizaci kuchyňských a koupelnových desek, dlažeb, schodišť do interiérů, ale i ve velkých komerčních projektech.

Harmonia Collection

Produktová řada, která je inspirována nejkrásnějšími pohořími světa a přírodními materiály jako je pískovec, opuka a mramor. Jak už napovídá její název, Harmonia, materiály harmonicky doplňují design interiéru a jsou lehce kombinovatelné s dalšími interiérovými prvky. Evokují souznění a klid. Produkt odpovídá požadavkům na zvýšenou pevnost, nižší nasákavost povrchu a barevnou stejnorodost při zachování atraktivního přírodního vzhledu. Široká škála odstínů s jemně zrnitou strukturou působí nenápadným, ale přesto luxusním dojmem.

Essential Collection

Kolekce Essential v sobě skrývá materiály z výrobní skupiny Crystal, Písek i Zrcadla s průřezem barev od nejbělejší bílé, přes zářivě oranžovou až po černou s viditelnými zrnky písku. Produkty z řady Crystal jsou tvořeny jedním z nejtvrdších nerostů – průsvitným či mléčným přírodním tříděným křemenem, dováženým z nejkvalitnějších světových nalezišť. Materiály s obchodním názvem Gobi a Elegance jsou vyráběny z tříděných křemičitých písků a jejich hlavním znakem je jemná struktura povrchu. Poslední dva produkty řady Essential potěší každého milovníka barevných interiérů. Vyznačují se hrubší strukturou s viditelnými skleněnými fragmenty. Materiály představují pozitivní spojení dvou zdánlivých protikladů – krásy a odolnosti, designu a funkčnosti.

Rustic Collection

Přírodní vzhled a pocit masivního granitu s vysokou pevností a praktickou nenasákavostí povrchu, kterou u přírodních materiálů nenajdete – to do vašeho interiéru vnesou materiály z Rustic kolekce. Kombinací atraktivních přírodních granitů a křemičitých písků je vytvořena charakteristická struktura povrchu, která je sladěna s celkovým barevným odstínem povrchu. Vzniká tak unikátní produkt, který v sobě spojuje kreativitu přírody a odolnost moderních materiálů. Je elegantní, stylový a praktický, má náboj a sílu.

Serenity Collection

Plné emocí. Takové jsou výrobky z nové kolekce Serenity od Technistone. Odstíny u zákazníků velmi oblíbené, obohacené tajemnem a touhou, okořeněné něčím novým, nečekaným. Pokud občas utíkáte do snů, odevzdáváte se nekonečné fantazii, hledáte klid a harmonii, pak tu najdete své favority. Serenity umí plnit vaše přání. Proměňte své sny ve skutečnost a nechte se unést krásou podmanivých linií.

Rozměry desek

 • Pro více informací o možnostech povrchu materiálu Technistone prosím kontaktujte zástupce naší společnosti pro váš trh.
 • Rozměry desek

Výrobním procesem se zhotovují desky o rozměru 306 x 144 cm

s využitelnou plochou 4,35 m² (například kombinace délky a šířky 305 x 142,5 cm).

Rozměry desky Jumbo 155 jsou 320 x 156 cm, využitelná plocha 318,5 x 155 cm.

Rozměry desky Jumbo 160 jsou 321 x 161 cm, využitelná plocha 320 x 160 cm.

Z tohoto základního rozměru se mohou připravit ostatní výrobky.

 • Rozměry formátu dlažby

Výrobním procesem se zhotovují desky o rozměru 306 x 144 cm

s využitelnou plochou 4,35 m² (například kombinace délky a šířky 305 x 142,5 cm).

Z tohoto základního rozměru se mohou připravit ostatní výrobky o rozměrech např. 30 x 30, 30 x 60, 60 x 60 cm. Výrobky lze vyrábět ve standardních tloušťkách 10, 12 mm.

Kromě standardního leštěného povrchu, Technistone nabízí i jiné alternativy.

Lesk (Polish)

Lesklý povrch patří k nejžádanějším díky nejvyšší úrovni lesku ze všech nabízených povrchů. Především při umělém osvětlení nádherně rozzáří interiér a je nejsnadnější na údržbu. Není nutné ho impregnovat.

Mat (Matt)

Matný povrch je nový moderní povrch typický nižším leskem. Na dotek je teplý téměř “kožený”, a tak vhodně doplní rodinné interiéry.

Ardesia Polished (AP)

Povrch Ardesia Polished je nejnovějším povrchem TechniStone®  zachycujícím krásu přírodní břidlice.

Ohledně dostupnosti těchto povrchů kontaktujte studio@projektdesign.cz

Údržba materiálu TechniStone®

Kuchyňské desky, koupelnové obklady

Materiál TechniStone® použitý např. pro kuchyňské desky se udržuje běžnými neabrazivními kuchyňskými čisticími prostředky jako je značkový čistič Orange Cleaner od společnosti Technistone. V případě potřeby intenzivního čištění (např. odstranění starých tuků kolem varné desky, vodní kámen u dřezu...) je možné použít doporučené přípravky viz. Manuál pro čištění. Po použití těchto přípravků je nutné následně omýt povrch výrobku saponátem a čistou vodou.

Delší časové působení agresivních čistidel může narušit povrch výrobku. Je důležité používat pro čištění ploch pouze výrobky vhodné pro čištění tvrzeného kamene, které nemusí být totožné s čistícími prostředky na přírodní granity, či keramiku.

 Pro použití a údržbu materiálu doporučujeme

 • K dlouhodobému udržení lesku materiálu není vhodné krájet pravidelně potraviny či jiné výrobky přímo na pracovní desce.
  Zvýšenou opatrnost dbejte při používání speciálních nožů a ostrých předmětů (nože na steaky, grilovací jehly a hroty, apod.)
 • Pro odkládání horkých předmětů je doporučováno použít izolační podložky.
  Rozpálené litinové/nerezové nádobí, cigaretové nedopalky, lampy, apod. mohou způsobit znatelné škody materiálu
 • Při manipulaci s nádobím a dalšími předměty z kovu dbejte zvýšené opatrnosti, obzvláště pak na hranách či rozích desky (i nejtvrdší kámen se může nepřiměřeným úderem poničit).
 • Při potřísnění kapalinami (káva, čaj, olej, šťávy z ovoce a zeleniny, krev, prostředky na čištění kuchyňských spotřebičů atd.) je třeba nenechat působit tyto látky dlouhodobě a co nejdříve je odstranit vodou, případně použít některý z doporučených čisticích prostředků.
 • Vyvarujte se použití čisticích prostředků obsahující kyselinu chlorovodíkovou a fosforečnou, hydroxid sodný, peroxid vodíku a jiné čistící přísady, způsobují nenávratné změny v barevnosti materiálu (Savo, čističe odpadů, plísní, mastnoty a vodního kamene, apod.).
 • Materiál lze ošetřovat volně prodejnými nekoncentrovanými mycími prostředky, pro častější údržbu a čištění však doporučujeme použít výrobků firem: Technistone (Orange Cleaner), Fila, Bellinzoni, HG International, Moeller Chemie, Lithofin, Akemi, Rako System, Tenax, atd.
 • Na trhu jsou dostupné i speciální prostředky určené ke zvýšení ochrany proti skvrnám (impregnace, různé přípravky s obsahem vosků), které Vám ulehčí běžnou údržbu v domácnosti.
 • Při použití doporučených čisticích prostředků je třeba respektovat a dodržovat příslušná doporučení výrobců týkající se použití. Po použití čisticích prostředků je vždy nutné čisticí prostředek a uvolněnou nečistotu z povrchu výrobku pečlivě odstranit a povrch důkladně omýt čistou vodou.

Důležité pro manipulaci

Skladujte tak, aby nedošlo k průhybu desek a dlaždic v důsledku jejich špatného uskladnění, tj. desky musejí být uloženy ve vertikální poloze na kompaktním stojanu tak, aby zadní strana spočívala plnou na opoře a žádná část nepřečnívala ve volném prostoru.

Čištění výrobků s vysokou zátěží (obchody, bary)

Obecně doporučujeme impregnaci a čištění dlouhodobě silně zašpiněné podlahy svěřit odborným firmám. Přesto uvádíme alespoň několik důležitých zásad:

1) K čištění dlouhodobě silně zašpiněné dlažby používejte doporučené produkty a nikoliv namíchané roztoky chemikálií (louh, kyselina solná, chlornan...). Před použitím zvoleného čistícího či ochranného prostředku je nutno provést zkoušku na malé ploše a teprve po vyhodnocení výsledků na oschlém výrobku provést celkovou aplikaci.

2) Pro ochranu výrobků s takovouto zátěží se doporučují impregnační prostředky a vosky doporučené výrobcem. Ochranné a impregnační prostředky se vždy nanášejí na čistý a suchý povrch.

Strojní čištění podlah

Doporučené vybavení na strojní ošetření výrobku na podlahách - jednokotoučový podlahový mycí stroj o otáčkách 200 - 300 ot./min. (na všechny operace), vysavač na vodu, resp. vodní extraktor nylonové podložky (pady) s kančím chlupem (na mytí), mikrovláknový mop na nanášení a roztírání vosků a impregnací v hliníkové konstrukci.

Čištění a údržba zejména větších ploch doporučujeme svěřit specializované firmě, která má zkušenosti s údržbou výrobku TechniStone® nebo tvrzeného kamene.

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat.
Napište si o cenovou nabídku kuchyně s materiálem Technistone®.

 

ZAVOLAT

Zdroj Technistone.com