fbpx

Kontaktní informace

náměstí Přátelství, 1518/2
Praha 10, 120 00 ( Sídlo společnosti)

Krkonošská 153, 543 01, Vrchlabí (Studio, sklad a korespondenční adresa) 

Sleduj te nás

přírodní kámen

Přírodní kámen je nadstandardně odolný materiál s jedinečným designem. Mezi charakteristické vlastnosti patří vysoká odolnost proti poškrábání a přírodním vlivům. Materiál je vhodný pro realizace v interiéru i exteriéru.

VÝHODY kamene

ŽULA

Žula z velké části tvoří pevné části zemské kůry. Žula se skládá z několika minerálních látek, mezi hlavní z nich patří křemen (35%) a živec (40%). Právě živec v žule rozhoduje o její barvě. Vysoký obsah křemene má vliv na to, že jsou granity poměrně tvrdé. Jsou mnohem tvrdší než mramor, jejich tvrdost je mezi 6. a 7. stupněm na Mohsově stupnici tvrdosti (tvrdá až velmi tvrdá), mají vysokou hustotu a odolnost. Hlavním rysem žuly je zrnitost. Žula může být hrubozrnná, středně zrnitá nebo jemnozrnná. Malé a středně velké kameny granitu mají nižší pórovitost, a proto jsou více odolné. Vzhledem k mineralogickému složení je žula odolná proti většině kyselin, ale i jiným chemikáliím. Žuly jsou relativně tvrdé a pevné horniny a jsou odolné vůči zvětrávání a jsou proto považovány za extrémně odolné vůči povětrnostním vlivům. Žula může mít celou řadu povrchových úprav, které se využívají jak v exteriéru, tak interiéru. Nejjednodušší úpravou je samozřejmě štípaný granit, kdy je plně zachován přírodní vzhled kamene.

MRAMOR

Mramor je z 95% tvořen kalcitem, dolomitický mramor pak dolomitem. Mramor má výborné tepelné a izolační vlastnosti. Je vhodný například pro podlahy a podlahové topení. V technické praxi jsou mramory dobře opracovatelné a leštitelné, a to hlavně díky nízkému stupni tvrdosti (kolem 3. a 4. příčky na Mohsově stupnici tvrdosti, je tedy měkký až polotvrdý). Hojně ho využívají sochaři, kteří využívají  vlastnosti, že lom světla v kalcitových krystalech způsobuje „voskový“ vzhled povrchu a sochám dodává dojem živého těla. Mramor má ve srovnání s žulou velmi omezenou odolnost vůči chemikáliím. Mramor obecně neodolává kyselinám, tudíž je nutné ho ošetřovat jen přípravky na neutrální bázi.

KVARCIT

Kvarcit obsahuje až 95 % křemenných zrn a má zrnitou, nepravidelnou až mozaikovitou strukturu. Na první pohled je možné si kvarcit splést s mramorem. Kvarcit vzniká regionální metamorfózou jiných hornin. U této přeměny dochází k rekrystalizaci zrn křemene, která následně rostou a zaklesávají se do sebe. Tímto procesem vzniká velmi tvrdá, avšak křehká hornina. Kvarcit se vyznačuje jemnou zrnitostí, která může v zajímavých kresbách přecházet až k hrubší struktuře. Vzhledově se blíží k mramoru, jeho cena je však výrazně nižší. Přesto garantuje dostatečnou pevnost a stálost. To je také jeden z hlavních důvodů, proč se velmi často využívá jako obkladový kámen. Kvarcit je dokonce tvrdší než žula, která má tvrdost 6,5 až 7; kvarcit dosahuje tvrdosti až 7 až 8 dle Mohsovy stupnice tvrdosti (pro srovnání mramor dosahuje jen 3 až 4). Kvarcit je velmi oblíben i pro svou jednoduchou údržbu. Nevyžaduje žádnou speciální péči. Při čištění stačí proud silné vody. Nepoškodí jej ani čistidla obsahující kyselé látky

POPIS MATERIÁLU PŘÍRODNÍ KÁMEN

Každá deska z přírodního kamene má originální design a strukturu, která je neopakovatelným unikátem. Představujeme Vám výběr nejžádanějších žul a mramorů v České republice a na Slovensku, ale jsme schopni Vám dodat jakýkoliv dekor přírodního kamene dle Vašich požadavků a preferencí!

Luxusní materiál s jedinečným a neopakovatelným vzorem. Každý vytěžený kus přírodního kamene je originál. Povrch desky z přírodního kamene může být v klasickém lesklém, matném či kartáčovaném povrchu.

  • nadčasový design
  • dlouhá životnost
  • dobrá dostupnost materiálů
  • originální a jedinečný vzhled kamene
  • dobrá kombinovatelnost s dalšími materiály a barvami
  • kvalita materiálu
  • odolnost proti klimatickým podmínkám
  • mnohostranné využití

Rádi Vám zpracujeme individuální nezávaznou cenovou nabídku. Cena je vždy řešena individuálně dle konkrétních rozměrů dané desky a může se lišit dle konkrétní kresby a “čistoty” kamene. Nabízíme Vám také možnost vybrat si osobně design své desky ve velkoskladu u našeho dodavatele.

Na přání vyrobíme dřez či umyvadlo lepené ze stejného druhu kamene jako je pracovní deska a na výběr máte hned několik možností.

Kuchyňská deska z kamene Vám při správné péči vydrží věčnost a vytvoří ve Vaší domácnosti velice zajímavý a luxusní prvek.

infobox_01

Velké Hamry

Liberecký ktaj

infobox_01

Praha (Sídlo společnosti)

Praha a Středočeský kraj

infobox_01

Vrchlabí (Studio a sklad)

Královéhradecký a Liberecký kraj

infobox_01

Nová Paka

Královéhradecký kraj

infobox_01

Hradec Králové

Královéhradecký a Pardubický kraj

infobox_01

Brno

Jihomoravský kraj

VLASTNOSTI MATERIÁLU

Mezi hlavní vlastnosti přírodního kamene patří tvrdost, odolnost proti poškrábání, dlouhá životnost a odolnost proti přírodním vlivům. Desky z přírodního kamene jsou vhodné do interiéru i exteriéru.  

Kvůli zvýšené nasákavosti (liší se dle typu materiálu) je nutné povrch před použitím ošetřit IMPREGNACÍ. Po čase je nutné tuto ochranu obnovit, a to v časovém intervalu závislém na používání pracovní desky.

Doporučujeme 1x ročně kontaktovat firmu Bruno Paul a objednat ozdravení Vaší kuchyňské desky.

ROZMĚRY DESKY

Rozměry desek u přírodního kamene se velmi liší. Závisí vždy na velikosti vytěženého bloku přírodního kamene, ze kterého se pak následně desky řežou.

Přírodní kámen je nejčastěji nabízen v tloušťkách 20, 30 nebo i 40 mm (záleží na konkrétním dekoru).

Kontaktujte nás

Máte dotaz nebo potřebujete nacenit projekt? Kontaktujte nás.

Zdroj popisů a fotek Bruno Paul.