Myčka – jak správně vybrat?

Myčka je jedním z hlavních spotřebičů v naší kuchyni. Něco, o čem jsme ani nemysleli před několika lety, se stalo podstatnou součástí našeho každodenního života. Nezáleží na tom, zda žijete s někým jiným nebo samostatně, myčka je pomocnou rukou, která vám ušetří čas a energii. A jsme si jisti, že páry po celém světě mají díky tomuto zařízení méně argumentů o tom, kdo-co dělá doma.

Nákup myčky poprvé nebo zakoupení nové znamená analyzovat to, co opravdu potřebujeme. Rozmanitost a flexibilita tohoto zařízení díky těmto posledním rokům inovací nám pomohou najít to pravé pro naše domácnosti. Ale o čem musíme přemýšlet, pokud chceme koupit novou myčku? Níže naleznete několik tipů, jak si vybrat, co potřebujete, pomocí pouhých šesti jednoduchých kroků:

Jak si vybrat myčku: kapacita

V posledních desetiletích nebylo mnoho možností pro myčky nádobí, ale inovace v této oblasti nám nyní přináší širokou škálu stylů a funkcí pro vaše potřeby. Přirozený vývoj tohoto spotřebiče vám umožní vybrat nejlepší kapacitu pro každý domov . Pokud jste rodina, může stačit myčka nádobí se 14 až 16 místy. Ale pro páry nebo singly najdete také modely s menší kapacitou, jako kompaktní modely.

Musíme říci ne velkokapacitní myčce, pokud nejsme rodina? Ne a nemusíte čekat několik dní, než jej naplníte, abyste ušetřili energii. Většina moderních myček nádobí zahrnuje program poloviční náplně, který využívá právě tu správnou energii a vodu, které vaše talíře a příbory skutečně potřebují.

Jak vybrat myčku: Typy instalace

Musíme přemýšlet o tom, jaký druh instalace potřebujeme doma. Myčky nádobí mohou být vestavěné nebo volně stojící.

Vestavěné myčky nádobí

Můžete je nainstalovat  pod pracovní desku nebo jako součást jiného kusu nábytku . Modely jsou navrženy jako další součást kuchyně jako celek.

Volné stání

Připraveny do každé kuchyně. Existuje mnoho různých barev, materiálů a modelů , ale vřele doporučujeme nerezové kvůli otiskům prstů, abyste ušetřili čas, když je potřebujete vyčistit.

Jak si vybrat myčku: velikost

Velikost je spojena s vašimi každodenními potřebami as místností v kuchyni. Kompaktní myčky nádobí najdou místo v každém rohu a funkce jsou velmi podobné jeho větším bratřím, ale s různým prostorem a množstvím.

K dispozici jsou také modely určené pro úzké místnosti. Pokud chcete využít každý metr vaší kuchyně, mohou být tyto 45cm široké myčky nádobí skvělou volbou.

Jak vybrat myčku: uvnitř spotřebiče

Různé stojany a organizace nákladu jsou velmi důležité pro optimalizaci času a výsledků . Zkontrolujte příslušenství, jako jsou koše, a pružnost prvků. Podívejte se a zkuste si představit, jak umístit talíře a příbory, abyste dosáhli co nejlepších výsledků při čištění i sušení.

Jak vybrat myčku: bezpečnost

Bezpečnostní funkce je dalším důležitým prvkem při výběru modelu.  Některé systémy mohou blokovat vodu, aby zastavily úniky a zabránily zaplavení. Bezpečnostní blok pro ovládací panel je také zajímavou funkcí, pokud máte doma děti nebo domácí mazlíčky.

Jak si vybrat myčku: energetická účinnost

Je důležité koupit myčku, která přemýšlí o spotřebě, takže můžete ušetřit čas, peníze a podat pomocnou ruku planetě.

  • Zkontrolujte tyto myčky nádobí snímačem zatížení nebo funkcí polovičního plnění . Lepší, pokud mají program ECO.
  • Ujistěte se, že energetický štítek je alespoň A. Nejenom ušetříte peníze, ale také zlepšíte svou uhlíkovou stopu s nižšími emisemi CO2.
  • Pokud máte s vaší energetickou společností nějaký noční plán , můžete ušetřit nějaké mince. Mnoho myček nádobí je dostatečně tichých na to, aby v noci pracovalo, a také pomůžete snížit hlukové znečištění .
  • Vyberte si model, který přemýšlí o vašem nastavení místa, aby byl poslední.
  • Zapomeňte na obsazení hodně, abyste viděli, kdo zapne myčku. Nové modely mají snadné mycí programy a stačí stisknout jedno tlačítko, myčka vybere pro vás ten pravý program.

Nákup nové myčky není jen o přidání nového elegantního nábytku do naší kuchyně. Staré spotřebiče obvykle plýtvají více energie než nové a to znamená více peněz. Nový spotřebič pro každodenní použití je investicí, jak ušetřit peníze doma.

KONTAKT

Zdroj TEKA