Keramické dřezy

Keramické dřezy

DŘEZY NÁSTAVNÉ I DŘEZY PODSTAVNÉ I DŘEZY ROVINOVÉ I DŘEZY MODULOVE

Výrobce Systemceram GmbH, společnost sídlí ve městě Siershahn v blízkosi Koblenz, v oblasti bohaté na výskyt kvalitního kaolinu, který je základní surovinou pro výrobu keramiky. Proto má zde keramická výroba mnohaletou tradici.

Výrobce Shaws since 1897 Ltd. Shaws of Darwen vyrábí nadčasové, ikonické, šamotové výrobky v provozovnách v severozápadní Anglii již od roku 1897. Každý z našich jedinečně krásných, praktických, ručně vyráběných dřezů působí na základě jména mistra řemeslníka, který je vytvořil. Toto je spolu s naším certifikátem pravosti vaší zárukou, že vaše investice byla ručně vyrobena, aby poskytovala celoživotní služby a potěšení.

Výhody keramických dřezů

Nevíte, co jsou největší výhody keramických dřezů? Níže nabízíme osm největších výhod, když si pořídíte kvalitní keramický dřez.

Vysoká odolnost keramiky vůči nárazu

Keramika je neporézní materiál s hutným střepem (jehož přesnější pojmenování by mělo být - kamenina)  a to znamená vysokou životnost. Ani pád těžkého kusu nádobí do dřezu nebo na desku nevadí.

Vysoká odolnost keramiky proti vrypu

Velmi tvrdý materiál znamená vysokou odolnost vůči poškrábání dna nebo odkapu dřezu smýkáním nádobí. K provoznímu opotřebení dochází pomalu. Díky tomu i po letech dřez vypadá jako nový.

Mimořádně vysoká teplotní odolnost

Keramika se vypaluje při teplotách nad 1200 °C. Proto v kuchyni vlastně ani neexistuje situace, která by působením teploty nebo teplotního šoku dřez ohrozila. Při polití horkým olejem se nic nestane. Bez problémů lze odkládat rozpálené nádobí.

Hygienická nezávadnost

Glazura na povrchu keramického dřezu je neporézní. Nečistoty, mikroorganizmy, ale ani barviva či látky nesoucí různé pachy, nemohou proniknout do povrchové vrstvy, takže na povrchu tolik neulpívají a snadno se odstraňují.

Odstranění vodního kamene je snadné

Největším kladem keramiky je snadná údržba. Glazura má charakter skla. Vodní kámen na povrchu glazury neulpí a lze ho v podstatě jen setřít. Rovněž veškerá barviva z ovoce, čajů apod. nezanechávají stopy

Nejvyšší chemická odolnost

Ze všech materiálů, které se na výrobu dřezů používají, má právě keramika nejvyšší odolnost vůči působení agresivních chemikálií. Keramické dřezy proto bez problémů snáší účinky všech běžných prostředků domácí chemie.

Stálobarevnost

Keramika neobsahuje žádné složky z plastů a pryskyřic, které by UV-záření denního světla nebo radiace z plamene sporáku rozkládalo. Proto nežloutne a barvy zůstávají i po mnoha letech svěží.

Chcete-li bílý dřez, volte keramiku

Bílé keramické dřezy nabízíme ve dvou glazurách - lesklé a polomatné. Je to právě keramická glazura, která je opravdu bílá a na rozdíl od materiálů z plastů bílá trvale zůstává.

 

Keramické dřezy nástavné

Lze je montovat do všech druhů pracovních desek. Montují se shora do výřezu v desce, takže vystupují mírně nad rovinu desky a jejich okraj překrývá okraj výřezu v desce. Tím je zajištěna nejlepší ochrana výřezu desky proti pronikání vlhkosti.

 

Keramické dřezy podstavné

Zavěšují se pod výřez v desce, která musí být z nenasákavého materiálu. Okraje výřezu v desce jsou pohledové a proto musí být pečlivě opracovány. Dřez se pod výřez přilepí vhodným lepidlem (které nesmí chemicky narušovat materiál desky) a zajistí jednoduchými přivrtanými úchyty, které jsou součástí dodávky dřezu. Otvory pro umístění vodovodní baterie a dalšího vybavení se v tomto případě dělají do pracovní desky.

 

Keramické dřezy rovinové

Povrch dřezu je s povrchem pracovní desky v jedné rovině. Dřez se zapouští do přesně zhotoveného výřezu v desce. Spára mezi dřezem a deskou je přiznaná. Také je třeba dbát na dostatečnou tloušťku pracovní desky - to v případě, že pod odkapovou plochou dřezu má být umístěna myčka nádobí, nebo jiný prvek přesně vyplňující prostor pod dřezem.

 

Keramické dřezy modulové

S pracovní deskou nejsou nijak pevně spojeny. Orientují se (až na výjimky) zády ke stěně a nemohou stát v prostoru. Montují se přímo na instalační skříňku a pracovní deska se buď přiráží z obou boků, nebo pracovní deska překrývá okraje dřezu shora. Modulové dřezy se přednostně doporučují k montáži s pracovními deskami z nenasákavého materiálu. Pokud má být použita pracovní deska z dřevěného masivu, je třeba dbát na kvalitní impregnaci okrajů výřezů v desce.

 

Keramické dřezy laboratorní

Odolnost vůči kyselinám a zásadám, antibakteriální glazované povrchy. Tyto dřezy jsou navrženy tak, aby vydržely těžké použití. Montáž těchto dřezů je vrchní nebo spodní. Žádný přepadový odtok, výpusť 1½", dodávka bez výpusti.

 

Pokud Vás zaujala nabídka našich keramických dřezů, neváhejte nás kontaktovat, rádi pro Vás připravíme individuální nabídku.

KONTAKT