fbpx

Corian®, který vyvinula a vyrábí společnost DuPont, je povrchový materiál nabízející velké možnosti pro designéry. Díky svým vynikajícím vlastnostem nachází uplatnění jak v domácnostech, tak v komerčním prostředí, jako jsou hotely, zdravotnická zařízení, obchody a administrativní centra. Vyrovnaný poměr krásy a kvality přirozeně vede k inovativním návrhům a aplikacím. Cokoliv si představíte lze také z materiálu Corian® vyrobit. Je k dispozici ve více než 72 barevných odstínech, lze ho řezat, obrábět jako dřevo, za tepla lisovat nebo zdobit vykládáním. Možnosti jeho aplikací jsou téměř neomezené. Zcela pevný, bez viditelných spojů, lze jej použít ke konstrukci i velkých architektonických projektů. Corian® lze navíc kombinovat s jinými materiály jako je dlažba, nerez ocel, žula a sklo. Corian® je vhodný jak pro vertikální aplikace, tak pro horizontální plochy. Využívá se při výrobě nábytku a osvětlení. Seznam možností se stále rozrustá. Corian®

  • Čistota, funkčnost a moderní design
  • Pohoda, elegance a trvanlivost
  • Snadná údržba,čistota a vkus
  • Flexibilita, poddajnost a zpracovatelnost
  • Inovace, trvanlivost, a neodolatelnost
  • Pozvání, osobitost a strukturovanost
  • Jasnost, zářivost a lesk
  • Trvanlivost, ergonomika a snadné čištení
  • Hygienický materiál, příjemný dotek

Co je CORIAN® ?

DuPont™ Corian® je pevný, neporézní, homogenní povrchový materiál, skládajícího se z 1/3 akrylové pryskyřice (polymetylmetakrylát či PMMA) a z 2/3 přírodních minerálů. Hlavním minerálem je trihydrát hliníku (ATH), pocházející z bauxitu, což je ruda, ze které se vyrábí hliník.

Barvy CORIAN®

Proč si vybrat CORIAN® ?

Funkce a výhody

S neustále inovovanou barevnou paletou a řadou tvarovek, DuPont  Corian® splní všechny vaše designové potřeby. Dosáhněte vysněných tvarů při použití kvalitního produktu, který snese všechno, co si na něj Váš život připraví. Můžete vklidu odpočívat s pocitem, že jste si vybrali pracovní povrch, který vydrží celý život!

Corian® si zachovává dobrý vzhled a odolává nárazům a škrábancům, které mohou vzniknout každodenním používáním.

Od svého uvedení na trh Corian® prokázal svou mimořádnou odolnost; je to všestranný materiál, se kterým je život snažší v domácím i komerčním prostředí. Corian® nelze odlomit, spoje jsou nenápadné a tekutiny se nemohou vsakovat.

Corian® má povrch bez pórů, který znemožňuje špíně a skrvnám pronikat do materiálu. Skvrny zůstávají na povrchu a mohou být jednoduše odstraněny houbičkou na mytí nádobí a domácími čistícími prostředky.

Corian® je neporézní a vysoce hygienický materiál. Jeho hladký povrch neumožňuje průnik kapalin a usnadňuje čištění. Corian® nepodporuje růst bakterií ani plísní. Když Corian® vypadá čistě, můžete se spolehnout, že je opravdu čistý.

Povrchy vyrobené z materiálu Corian® jsou obnovitelné a šetrné k životnímu prostředí. Skvrny a škrábance mohou být úplně odstraněny pomocí domácích čistících prostředků. S malým úsilím vrátíte povrch Corian® do původního stavu.

Barevně sladěným lepidlem Corian® Joint Adhesive lepíme bez viditelných spojů. Výsledkem je hladký povrch, který umožňuje navrhovat velké prvky jako jeden kus materiálu. Bezesparý vzhled integrovaných Corian® dřezů a umyvadel a zadní lišty s klenutým přechodem znamená, že ani zde není míst pro špínu a bakterie.

Kamenické dílny ve dvou městech. Realizace pro celou Českou republiku.

Projekty také potřebují zpracování přírodního, umělého kamene, keramiky. Všechny tyto možnosti nabízíme k našim projektům. Spolupracujeme s největšími zpracovateli těchto materiálů u nás.  Zaručujeme kvalitu, preciznost, rychlé termíny dodání, profesionální naměření nejmodernější technologií a zajímavé ceny.